Otevřít menu
apartmány na horách

V dojezdové vzdálenosti do půl hodiny od Velkých Karlovic můžete podniknout řadu zajímavých výletů a poznat na své dovolené Beskydy a Valašsko ještě lépe.

Valašské muzeum v přírodě – Rožnov pod Radhoštěm

Město Rožnov pod Radhoštěm nabízí turistům jedinečnou příležitost podívat se, jak žili naši předkové a přiblížit si tak dobu dávno minulou. Nachází se zde národní kulturní památka, Valašské muzeum v přírodě. S průvodcem se projdete Mlýnskou dolinou a sami se můžete podívat do Dřevěného městečka nebo Valašské dědiny.

Stavení jsou původní a většinou můžete nahlédnout i dovnitř a podívat se, jak vypadala tehdejší sednice. U každého stavení se dočtete, odkud pochází, kdo v něm žil a pozastavíte se nad počtem osob, které obývali velmi malé prostory.

Cestou budete potkávat kozy, ovečky, kachny a dokonce se v areálu muzea můžete pochutnat i na vynikajícím obědě.

Pustevny

Nedaleko vrcholu hory Radhošť se nachází osada – Pustevny, národní kulturní památka. Najdete zde historicky významné dřevěné stavby, které projektoval architekt Dušan Jurkovič. Jistě Vám neunikla informace, že jedna z budov, Libušín, v roce 2014 vyhořela. I díky veřejné sbírce se staví stavba nová.

Vidět na Pustevnách můžete sto let starou dřevěnou zvoničku a dále stavby zvané Pustevenka a Maměnka.

Z Pusteven doporučujeme pokračovat procházkou na vrchol Radhošť s kaplí. Cestou si prohlédnete i sochu Radegasta, pohanského boha úrody.

Na Pustevny se z Velkých Karlovice dostanete autem, které zaparkujete na parkovišti na parkovišti nedaleko nebo sem vyjedete lanovkou z Trojanovic, případně zdatnějším cyklistům vřele doporučujeme výlet na kole přímo z Velkých Karlovic.

Atraktivním zážitkem je nechat se na Pustevny vyvézt lanovkou a zpět sjet dolů na koloběžce.

Karolínka – Muzeum sklářství

V obci Karolínka, která se nachází 10km od Velkých Karlovic, si nenechte ujít Muzeum sklářství. Karolínka je vyhlášená tradiční výrobou skla a v muzeu se seznámíte s umem sklářů jak z dob minulých, tak současných.

Můžete si zde zakoupit i tradiční sklo vyrobené přímo v místní sklárně.

nahoru