Otevřít menu
apartmány na horách

Ve Velkých Karlovicích a nejbližším okolí najdete řadu restaurací. Vybrat si můžete ze stylově zařízených hospůdek specializujících se na tradiční valašské pokrmy až po luxusní restaurace, kde si necháte připravit špičkovými kuchaři degustační menu na vysoké úrovni.

Mezi místní tradiční jídla, která doporučujeme vyzkoušet, patří zejména valašská kyselica, střapačky se zelím, frgály a dále jídla s jehněčím masem, pohankou, povidly...

Všechny uvedené restaurace jsme sami navštívili a můžeme Vám jejich návštěvu doporučit.

RESTAURACE VE VELKÝCH KARLOVICÍCH

Hospoda Kyčerka – prostorná a stylová valašská restaurace v blízkosti ski areálu SYNOT Kyčerka/Bike parku Kyčerka v údolí Pluskovce ve Velkých Karlovicích. Místní vynikající kuchyně Vás nikdy nezklame a po dobrém jídle se můžete projít kolem originálních dřevěných soch a kaple sv. Huberta. Venkovní posezení navíc nabízí neuvěřitelně krásný výhled o údolí.

Restaurace Grandhotel Tatra – unikátní moderní restaurace, kde vaří špičkoví kuchaři z lokálních surovin. Dle našeho názoru se jedná o nejlepší restauraci této úrovně ve Velkých Karlovicích. Doporučujeme rezervaci místa předem.

Bistro Razula – u úpatí sjezdovky Razula se nachází v létě i v zimě příjemná restaurace s několika jídly v nabídce. Můžete si zde koupit čerstvě upečený valašský frgál i s sebou.

Restaurace - horský hotel Čarták – nad Velkými Karlovicemi na hřebeni Soláň najdete útulnou menší restauraci s tradičními místními pokrmy a výbornými borůvkovými knedlíky – doporučujeme ochutnat.

Pepicentrum – pro místní kraj méně tradiční restaurace, ale příjemná s nabídkou dobrých jídel a pizzy. Zejména rodiče ocení pěkný dětský koutek a rychlou obsluhu.

Pod Pralesem – stylová valašská restaurace v údolí Léskové s vlastním minipivovarem, ze kterého můžete pivo ochutnat na čepu nebo si jej odnést domů. Najdete zde prostornou venkovní terasu a v interiéru oddělený dětský koutek.

RESTAURACE V OKOLÍ VELKÝCH KARLOVIC

Raťkovský šenk – při výletě po cyklostezce Bečva se můžete v Karolínce zastavit v této příjemné restauraci s výbornou místní kuchyní. Nabídnou vám mimo jiné i čerstvé pstruhy.

Restaurace Kohútka – po lyžování ve skicentru Kohútka nebo během výletu na kolech doporučujeme vyhledat restauraci Kohútka. Mezi jejich největší speciality se řadí vynikající borůvkové knedlíky s tvarohem.

Horský hotel Portáš – běžkaři i cyklisté jsou zde vítáni při cestě na trase Kasárne-Portáš. Restaurace nabízí vynikající domácí kuchyni a zejména pivo po absolvované trase z Velkých Karlovic a hřebenovce Kasárne-Portáš na horském kole zde chutná skvěle.

nahoru