Otevřít menu
apartmány na horách

Sjezdové lyžování

Vrcholy Beskyd, které nabízí sjezdové lyžování, zpravidla nepřevyšují 1000 m.n.m., i přesto je zde řada možností vyžití pro lyžaře. Většina sjezdovek bývá při příznivých podmínkách zasněžována a upravena. Na některých je možné si zalyžovat i po setmění.

Dále uvádíme několik tipů pro lyžování v Beskydech. Zaměřili jsme se zejména na Velké Karlovice a okolí.

Razula

Příjemná sjezdovka nejblíže našemu apartmánu Razula, ze které se dá sjet přímo pod budovu Razula.

Délka:

1000 m

Převýšení:

210 m

Obtížnost:

červená

Vlek:

kotva

Večerní lyžování:

ano

Stránky areálu: www.razula.cz

Ski areál SYNOT KYČERKA

Celkem 2.480 metrů sjezdových tratí s 9 vleky, které jsou schopny odbavit až 6.450 osob za hodinu. Pro děti je připraven dětský park s pohyblivými koberci.

Areál leží přibližně 500m od kruhového objezdu v údolí Pluskovec.

Stránky areálu: www.skiarealkycerka.cz

Lyžařský areál U Bambuchů

Areál U Bambuchů se dvěma vleky se nachází po levé ruce, když pojedete od apartmánů směr centrum Karlovic. Na této sjezdovce se dobře zdokonalují i začátečníci. Převýšení je 96 a 167m a délky vleků 450 a 718 m. Pro děti slouží malý vlek s dětskou pomou. Lyžovat můžete v některé dny i večer. Pro návštěvníky je připraveno prostorné parkoviště přímo pod sjezdovkou.

Stránky areálu: www.bambuchovi.cz

Skiareál Machůzky

Tento skiareál se nachází po levé straně přibližně 4km od apartmánů směr karlovské centrum (kousek za čerpací stanicí). Najdete zde jednu z nejdelších sjezdovek v okolí v délce 1.050 m s převýšením 210 m. Lyžovat můžete v některé dny i večer.

Stránky areálu: www.skiarealmachuzky.cz

Skiareál Karolinka

Pěkný lyžařský areál se nachází v sousední Karolínce. Hlavní celkem široká sjezdovka měří 1km a naleznete na ni mírnější i prudší pasáže. Pro méně zdatné lyžaře je připravena sjezdovka „Rukáv“, což ocení zejména rodiny s dětmi.

Po celé délce sjezdovky můžete využít překážek, beden, railů a skoků Snowparku KAROLINKA. Snowpark Karolinka je nejdelší snowpark v Beskydech, který je každý den upravován – strojově i ručně.

Stránky areálu: www.skikarolinka.cz

Stránky snowparku: www.skikarolinka.cz/snowpark/

Skiareál Bílá

Areál devíti sjezdovek s celkem šesti vleky a lanovkami v Bílé v Beskydech. Z Velkých Karlovic na parkoviště u skiareálu dojedete za 20minut. Zalyžovat si můžete na sjezdovkách o obtížnosti „modrá“ a „červená“ o délce od 100 m (Lyžařská škola) do 1100 m. Bývá zde i možnost večerního lyžování.

Stránky areálu: www.skibila.cz/cs/zima/

Další menší sjezdovky

Sjezdová trať Délka tratě Obtížnost Převýšení
HORAL 350 m Modrá 50 m
GALIK 400 m Červená 80 m
SOLÁŇ - BZOVÉ 500 m Červená 80 m

Lyžařská škola

Lyžařských škol je ve Velkých Karlovicích několik. Začátečníci i pokročilí se mohou učit sjíždět svahy na sjezdovce Razula, Horal, na Soláni (SKI Čarták) nebo ve SKIareálu Kyčerka.

nahoru